Veri İmha

Kusursuz veri imha hizmetimiz

İmha etmek istediğiniz bilgileriniz %100 başarı ile geriye dönülmeyecek şekilde temizlenir ve hiç bir iz kalmaz.

Veri imha neden gereklidir?

Bilgisayarımız üzerindeki bilgileriniz geri dönüşüm kutusu’na (veya yeniden biçimlendirme ile) boşaltarak bir bilgisayardan sildiğimiz de, işletim sistemi sabit disk üzerindeki verileri listeden kaldırır fakat, verilerin içeriği sürücüde kalır. Peki nasıl geri dönüşümü olmayacak şekilde verilerimiz den kurtulacağız ve neden verilerimizi yok etmek isteriz.

Önemli verileri korumak zorunludur. 3. Şahıslarla paylaşılmaması gereken önemli verilerin güvenliğini ya iyi yerde muhafaza ederek yada geri dönüşü olmayacak şekilde yok ederek sağlayabiliriz..sizin tercihiniz saklamak değilde yok etmekse bunun içinde çeşitli yöntemler mevcuttur. Özellikle de veri sızıntıları riskini ortadan tam olarak kaldırabilmek mümkündür.

Profesyonel bir ekip yapacağı bu hassas ve önemli işle üzerinizden tüm yükünüzü alacaktır. Yüksek endüstri standartları ve hükumet düzenlemeleri, gizli kurumsal verilerin önemi arttırmış ve kuruluşlar veri sızıntısını önlemek için çeşitli adımlar atmışlardır. Veri gizliliğine gösterilmeyen önem bir şirketim tüm itibarını kaybetmesi ve onarılması mümkün olmayan zarara maruz kalmasına neden olabilir. Hukuki ve cezai sorumluluk altında kalmaya dahi neden olabilir. Kısaca veri ihlali bir şirket için yıkıcı olabilir.

Attığımız ,kaybettiğimiz veya dikkatsizliğimiz den dolayı başkalarının eline geçen verilerimizi üzerinde bulundurduğumuz bir medya öyle ki bu basit bir flash bellek dahi olabilir buda bizim kimlik bilgilerimizin banka bilgilerimizin kötü şekilde kullanılmasına neden olur..

Kurumsal büyük firmalar içinse özellikle de bankalar çok büyük risk sınıfındadır. Tüm müşterilerin kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik numaraları, banka bilgileri, kimlik numaraları hatta nerede yaşayıp ne iş yaptıklarına kadar ucu açık ve tehlikeli bir durumdur.

Harddisklerin ekonomik ömrünün kısa olması, genellikle donanımsal herhangi bir nedenden dolayı kullanılmayıp bir kenara ayrılması ve nede olsa içindeki veriye kimse ulaşamaz mantığı bir dönem için ciddi derecede veri sızıntılarına neden oldu.

Tüm harddiskten veri kurtarma, SSD disk kurtarma gibi işlemlerde verilerinizi kurtardığımız gibi, o verileri imha etmekte tabii ki biz Dosyakurtarma ekibinin işi.